Strona na Facebook'u

Świetlicowe rolkowanie

Świetliczaki  w miniona środę - razem  ze swoimi rodzicami spotkali się na wspólnym rolkowaniu w parku w Świerklańcu.  Każda okazja by spędzić czas na świeżym powietrzu jest dobra, a jeśli przy tym mamy dobry humor i zapał to już jest super - tak właśnie było na świetlicowym rolkowaniu. Zuzia, Adaś, Kinga, Szymon, Wiktoria, Jasiu, Dominik oraz Igor dzielnie przemierzali ścieżki parku. Dzieci przybyły ze swoimi rodzicami oraz innymi domownikami. Jedni się dopiero uczyli jazdy na rolkach, inni śmigali szybciej niż wiatr. Nie zabrakło także niespodzianki znalezionej w dziupli. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie.

FILM

ŚWIETLICOWE WARSZTATY PLASTYCZNE P.T. "Drzewko wielkanocne"

W ubiegły czwartek w świetlicy odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci oraz ich rodziców podczas których przystrajaliśmy drzewka wielkanocne. Ku naszej wielkiej radości dzieci z zapałem zabrały się do pracy i wraz z rodzicami realizowały swoje pomysły. Na koniec dla wszystkich była słodka niespodzianka. Efekty wspólnej pracy możemy podziwiać na przedstawionych zdjęciach. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie podczas warsztatów, wychowawcom za zorganizowanie spotkania , a w szczególności Pani Monice za świetny pomysł i przygotowanie materiałów do zajęć:):):)

ABC OSZCZĘDZANIA – ciekawe zajęcia w świetlicy szkolnej

W miniony czwartek nasza świetlica gościła  panie z Banku Millennium, które poprowadziły ciekawe zajęcia z cyklu „Bankowcy dla edukacji finansowej dzieci i młodzieży”. Świetliczaki miały okazję sprawdzić się w liczeniu, zrobić „zakupy” w mini sklepiku oraz poznać  co to skarbiec, sejf, karta bankomatowa, konto  itp. Podczas zajęć dzieci wykazały się także sporą wiedzą na temat oszczędzania. Na zakończenie każde dziecko otrzymało drobny upominek.

Dzień Babci 2017

Przestawienie Świetliczaków dla przedszkoli

W ostatni czwartek w naszej auli szkolnej odbyło się przedstawienie Świetliczaków na które zostały zaproszone dzieci z pobliskich przedszkoli. Prócz wierszy  Jana Brzechwy i Juliana Tuwima była muzyka do której dzieciaki śpiewały znane wszystkim  piosenki  takie jak: Pieski małe dwa, Stary niedźwiedź, Wlazł kotek na płotek, Biedroneczki czy Cztery słonie. Kolorowe stroje dodawały uroku naszym aktorom. Na tę okazję została przygotowana specjalna naklejka zaprojektowana przez Panią Magdę z IIb – otrzymały ją wszystkie przybyłe przedszkolaki oraz występujący aktorzy. Przedstawienie bardzo się podobało i uczniowie już zostali zaproszeni do ponownych występów. Jesteśmy dumni, że w naszych szeregach mamy tak zdolnych uczniów. Nie byłoby jednak tak fantastycznego przestawienia bez współpracy z rodzicami, którzy pomogli w przygotowaniu strojów na tę okazję. Wychowawcy świetlicy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia.

TV Sfera

Prezentacja przedstawienia

Szkolny konkurs plastyczny "PYSZNA KANAPKA" – rozstrzygnięty

Głównym celem konkursu organizowanego przez naszą ŚWIETLICĘ było promowanie zdrowego odżywiania się. Oczywiście oprócz tego przygotowanie ciekawej, zdrowej i kolorowej kanapki zapewniło dzieciom mnóstwo zabawy. Wszystkie prace, które zostały dostarczone są przepiękne i naprawdę bardzo interesujące. Wybranie tych najładniejszych było dla oceniających nie lada wysiłkiem – za trud włożony w przygotowanie pracy każde dziecko otrzymało miłą niespodziankę. Prace uczniów można oglądać na wystawie znajdującej się na korytarzu szkolnym.

Konkurs nawiązywał do programu „Śniadanie Daje Moc”, w którym uczestniczy szkoła. Jego celem jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania się i roli śniadania w diecie dzieci – i stąd pomysł na taką, a nie inną pracę.

ŚWIETLICOWE SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Niedawno  gościliśmy w świetlicy szkolnej policjanta . Dzieci miały możliwość porozmawiania na temat bezpieczeństwa na drodze oraz w szkole. Poruszane były  także tematy związane z przemocą oraz jak się od nie uchronić. Dzieciaki miały również  możliwość zapoznania się z bliska z atrybutami policjanta.

ŚWIETLICZAKI WYRUSZYŁY NA PODCHODY Z KLASĄ VIC

W minioną środę klasa pani Iwony Policht VI C zorganizowała dla dzieci z naszej świetlicy podchody.

Księża Góra okazała się doskonałym miejscem,pogoda dopisała, a dzieci miały doskonałą zabawę szukając ukrytych stacji. Dla wielu z nich była to zabawa, której wcześniej nie znały. Klasa VI C była dumna z tego, że może pokazać młodszym kolegom i koleżankom jak fajnie spędzać czas i doskonale się bawić.

NASZA ŚWIETLICA SZKOLNA TO WESOŁE MIEJSCE

U nas dzieci się nie nudzą

W roku szkolnym 2016/2017 organizujemy:

• zajęcia plastyczne,
  • zajęcia muzyczne,
  • zajęcia ruchowe,
  • konkursy z nagrodami,
  • angielski na wesoło,
  • gry stolikowe,
  • zabawy w klockach przestrzennych,
  • spotkania z ciekawymi ludźmi – dzieci poznają różne zawody