Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzionkowie
http://sp1radzionkow.pl

22 grudnia 2020 07:54 | Aktualności

Razem na święta

Społeczność naszej szkoły już po raz kolejny wykazała się wspaniałą postawą i wielkimi sercami.

Odpowiedzieliśmy na zaproszenie MEN do udziału w akcji Razem na święta.
Celem tego przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Pomoc, szczególnie ta w czasie świątecznym oraz trwającej pandemii, jest szczególnie ważna. Cieszymy się zatem,  że i uczniowie, rodzice i kadra włączyła się aktywnie w działalność charytatywną.

Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej szkole pod kierunkiem mgr Moniki Rosłaniec zachęciło uczniów do akcji Wylosuj Anioła, polegającej na wysłaniu kartki świątecznej do dzieci z chorobami nowotworowymi będących pod opieką Fundacji Gdy Liczy Się Czas. Uczniowie z Koła Wolontariatu  przygotowali także stroiki i ozdoby świąteczne, które we współpracy z Domem Jana Pawła II zostaną przekazane osobom samotnym z naszego miasta.

Ponadto, uczniowie naszej szkoły, z inicjatywy pedagogów szkolnych mgr Marty Kuźbińskiej oraz mgr Patrycji Słupik, wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną.  Kartki zostaną przekazane do Domu Kombatanta w Bytomiu.

Kolejna ciekawa akcja, z inicjatywy koordynatora pracy świetlicy, mgr Sabiny Paruzel polegała  na wykonaniu przez dzieci ozdób świątecznych. Wszystkie one zostaną przekazane z kolei do  Domu Seniora w Bytomiu-Suchej Gorze, z którym współpracujemy od lat. Wszystkie te  działania zasługują na prawdziwe uznanie. Nasi uczniowie po raz kolejny przekonali się, że mały gest może przynieść tyle radości.

Dyrekcja szkoły składa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu wszystkich podejmowanych przez nas działań  za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy, za bezinteresowną chęć do czynienia dobra oraz życzliwość.