20 września 2017 20:13 | Aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września 2003 roku trafiła do rąk amerykańskich czytelników książeczka „The Dot” – napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa. Ta niepozorna, napisana oszczędnym językiem historia Vashti – dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości – porusza serca nauczycieli, którzy czytają ją swoim uczniom i rozmawiają o talentach, drzemiących w każdym z nas. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, wydana alfabetem Braille’a i stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

W naszej szkole w obchody Dnia Kropki włączyły się klasy I-III. Po zapoznaniu się z historią Vashti uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, uczyli się piosenki i wzięli udział w zajęciach sportowych. Motywem przewodnim wszystkich zajęć była kropka.

Filmy: