21 września 2017 20:46 | Aktualności

Wycieczka klas szóstych do Kopalni Soli

W dniach 18 – 19 września uczniowie klas szóstych przebywali poza murami szkoły,

czyli na wycieczce….       Głównym celem wycieczki był zwiedzanie Kopalni Soli  w Bochni, ale nie tylko.

W drodze do Bochni pierwszym punktem programu było zwiedzanie ZOO w Krakowie.

Krakowskie Zoo jest średniej wielkości ogrodem zoologicznym, w którym jest około 1300 sztuk zwierząt, przedstawicieli 270 gatunków.

Uczniowie połączyli obserwację zwierząt z wypoczynkiem.

Kolejnym etapem wycieczki było Centrum Aktywnego Wypoczynku  Borek.

Gdzie młodzież brała udział w programie edukacyjnym „Wielka wyprawa solnym szlakiem”. Poznając fascynującą historię udaliśmy się w podróż solnym szlakiem jak kiedyś średniowieczni kupcy, którzy transportowali sól zwaną wówczas białym złotem.

Po przygodach na „szlaku solnym” udaliśmy się do Kopalni Soli w Bochni.

Zwiedzając bocheńską kopalnię przenieśliśmy się w czasie, bowiem przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagali polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Ta multimedialna ekspozycja pozwala lepiej zapamiętać wydarzenia z historii naszego kraju.

Zwiedzanie kopalni zakończyło się noclegiem w komorze  Ważyn. W komorze tej znajduje się restauracja, sklep z pamiątkami, boisko sportowe, plac zabaw i sala dyskotekowa.

Na kopalnianym boisku odbyły się wieczorne rozgrywki w piłkę nożną między klasą 6A a 6B. Następnie wszyscy wspaniale bawili się na dyskotece.

Kolejny dzień wycieczki to spacer po Bochni, a następnie przejazd w Wiśnicza.

Tam zwiedziliśmy XIV wieczny zamek. Wędrując „Trasą Nietoperza”  zobaczyliśmy zamkową salę tortur, piwnicę gdzie przechowywano książęce zapasy wina oraz fragmenty najstarszej XVI wiecznej bramy wjazdowej na zamek. W multimedialnej podróży udaliśmy się w czasy sprzed 400 lat.

Wycieczka ta dostarczyła nam wielu wrażeń, poznaliśmy nowe wiadomości i spędziliśmy wspólnie wspaniale czas.