02 października 2017 17:37 | Aktualności

Wyjazd do Bytomskiego Centrum Kultury na spektakl "Szkolne mrowisko"

We wtorek, 26 września, uczniowie klas siódmych, piątych oraz szóstej mieli okazję zobaczyć w Bytomskim Centrum Kultury spektakl pt. „Szkolne mrowisko”. Przedstawienie przygotował Wrocławski Teatr IN-ART.

Spektakl inspirowany jest książką Edmunda Niziurskiego „Sposób na Alcybiadesa”. Uczniowie mogli śledzić na scenie perypetie swoich rówieśników, którzy próbowali znaleźć sposób na nauczycieli i bez większego wysiłku przetrwać rok szkolny. Tłem wydarzeń były skomplikowane relacje wśród młodzieży, problemy miłosne oraz brak zrozumienia dorosłych.

Spektakl łączył różne rodzaje teatru. Aktorzy posługiwali się marionetkami, ogromnymi maskami, zastosowano również teatr cieni. Ta różnorodność form, współczesna muzyka, efekty wizualne oraz wartka akcja i dialogi zdecydowały o tym, że przedstawienie dla młodych odbiorców było bardzo atrakcyjne. Przedstawienie stało się też dobrą podstawą do dalszych działań dydaktycznych (rodzaje teatru) i wychowawczych w szkole  (waga edukacji w życiu, relacje z rodzicami i nauczycielami).