05 października 2017 20:17 | Aktualności

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W dniach poprzedzających święto uczniowie na lekcjach matematyki poprzez rozwiązywanie zagadek, łamigłówek  przypominali sobie tabliczkę mnożenia i zasady kolejności działań.

W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia. Do egzaminu mogli przystąpić wszyscy chętni, a najlepsi otrzymali tytuł

„Eksperta tabliczki mnożenia” .

Uczniowie klas szóstych przeegzaminowali również ze znajomości tabliczki mnożenia swoich nauczycieli, personel szkoły a także dyrekcję szkoły.

Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Koordynatorzy:

Ilona Łysik, Joanna Leciej