20 listopada 2018 19:39 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada był w naszej szkole ważnym dniem.

Jako członkowie Klubu Szkół UNICEF dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Szkolna społeczność ubrana w kolor niebieski, trzymająca w rękach niebieskie balony, zamanifestowała swoją jedność z wszystkimi, którym nie są obojętne prawa dzieci.

W klasach młodszych przeprowadzone zostały zajęcia tematycznie związane z prawami dzieci. Klasy piąte wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy wiersz o prawach dziecka. Podczas przerw można było zrobić pamiątkowe zdjęcie i pomalować twarz w kolorze UNICEF.

Zaangażowanie całej społeczności szkolnej to dowód, jak ważnym problemem jest przestrzeganie dziecięcych praw, ale także dowód na to, że chcemy i potrafimy pomagać  potrzebującym.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie akcji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W tym roku szczególnie zwracamy uwagę na prawo do ochrony przed przemocą.