20 listopada 2018 22:00 | Aktualności

Wycieczka klas 4a, 4b, 4d do Krakowa

W dniu 15.11 w mroźny czwartkowy poranek klasy 4a, 4 b i 4 d wyruszyły na wycieczkę do Krakowa.  Nie było to zwykłe zwiedzanie tego pięknego miasta, bo zaczęliśmy od warsztatów.

Klasa 4 a miała okazję wziąć udział w warsztatach „ Królestwo zwierząt” , to połączone z zabawą poszerzenie wiedzy o naszej planecie. Podczas  zadań edukacyjnych realizowanych w grupach dzieci uporządkowały wiedzę na temat kontynentów i przystosowania się wybranych gatunków zwierząt do panujących na nich warunków życia. Uczniowie sprawdzili również, które zwierzaki znają lepiej, a które warto byłoby poznać bliżej i dlaczego. Najciekawsze było tworzenie plastyczne żyjących  kontynentów w 3D. Dzieci  zobaczyły  jak różnorodny i bogaty jest JESZCZE świat zwierząt i dlaczego  warto o niego dbać.

Klasy 4 b i d zwiedzały największą w Polsce stałą ekspozycję dziewiętnastowiecznego polskiego malarstwa i rzeżby w Galerii w Sukiennicach. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali opowieści o artystach i ich dziełach, jak również otrzymali zadanie do rozwiązania, które pomogło im utrwalić zdobyta wiedze i pozwoliły lepiej zgłębić świat sztuki.

Po atrakcyjnych warsztatach udaliśmy się do teatru Groteska na spektakl „ Czerwony Kapturek na wesoło”, który sprawił wszystkim dużo radości, a uśmiech nie schodził nam z twarzy.

Na koniec naszej wycieczki  udało nam się zwiedzić  krakowski rynek, wysłuchać hejnału z wieży mariackiej i oczywiście zakupić cenne pamiątki. Na pożegnanie zionął na nas ogniem Smok Wawelski , a my zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.