12 grudnia 2018 11:53 | Aktualności

Warsztaty językowe „Fundacji EuroWeek -Szkoła Liderów” 2018

Warsztaty językowe prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata - między innymi z takich odległych krajów jak Kolumbia, Wietnam, Filipiny, Tajlandia, Indonezja, Meksyk, Etiopia, Urugwaj czy pobliska nam Ukraina.  Dzieci, które wzięły udział w  warsztatach nawiązały nowe przyjaźnie z rówieśnikami z innych szkół z Polski. Jak napisał jeden z uczestników w języku angielskim „wolontariusze skradli nam nasze serca”  i tak też było od pierwszej chwili.  Zajęcia opierały się na współpracy, wzajemnej pomocy, zrozumieniu oraz w dużej mierze na zabawie. Była to niezwykła, aczkolwiek krótka przygoda z ciekawymi ludźmi, którzy otworzyli nam serca i umysły na nowe możliwości oraz przygoda, która pokazała, że „wielki egzotyczny świat” można czekać w malutkim uzdrowisku, bardzo blisko w Polsce i nie trzeba go szukać za odległymi granicami.

Oto wrażenia naszych uczniów:

„EuroWeek to wspaniały czas by poznać bliżej język angielski. Można spotkać tam było wielu wspaniałych ludzi, z którymi miałam okazję porozmawiać po angielsku. Najbardziej podobały mi się prezentacje wolontariuszy, które pozwoliły nam poznać bliżej kulturę i obyczaje panujące w ich krajach. Mam nadzieję, że będzie więcej tego typu wycieczek, bo takie zajęcia są najlepsze.”

Nina, klasa ósma.

„EuroWeek to super czas!! Spotkałyśmy wielu fajnych ludzi i poznałyśmy lepiej język angielski. Podsumowując było SUPER!!

Dziewczyny z klasy szóstej.

„EuroWeek bardzo mi się podobał. Poznałam nowych przyjaciół oraz podszkoliłam angielski. I już za wszystkimi tęsknię. Było cudownie J !!

Eliza, klasa siódma.

Every Day we had several hours of cultural activities in English with volunteers from around the world. Thai manager - Bobby has taught us everything. First, we had some prejudice against our peers who participated in the language classes together with us. But after some time we felt a strange and strong bond with them which meant we didn’t want to part when the course finished. It wasn’t only with junior high school students to say goodbye but also our volunteers stole our hearts especially one of them the leader - Daniel. With his incredible musical taste he entertained everyone with a little guitar borrowed from a girl and played latest hit songs. We had long great conversations and …. it was cool and amazing time for me !!!

Oskar, klasa siódma.

Euroweek to było naprawdę niesamowite przeżycie. Poznałam tam wielu ciekawych ludzi, kraje z których pochodzą i ich kultury. Polecam to każdemu kto chce przeżyć niesamowitą przygodę i poznać nowych ludzi. Świetnie się tam bawiłam !!!

Dominika, klasa siódma.

Euroweek w Długopolu Zdrój