23 stycznia 2019 19:24 | Aktualności

Warsztaty dziennikarskie

Dnia 22 stycznia odbyły się warsztaty dziennikarskie dla młodych redaktorów szkolnej gazety „Czarno na Białym”. Spotkanie poprowadził redaktor naczelny „Gwarka”, pan Jarosław Myśliwski. Warsztaty poświęcone były nowym mediom, czyli wszystkim środkom służącym komunikowaniu się, które wykorzystują najnowsze technologie do utrwalania, transmisji i nadawania informacji.

Podczas spotkania młodzież wraz z Redaktorem poszukiwała ciekawych rozwiązań, które zwróciłyby uwagę czytelnika i czyniły publikowaną treść atrakcyjną dla odbiorcy.

Redaktor rozmawiał z młodymi dziennikarzami o nakładkach, przekładkach, zajawkach, streamach, timelapsach, filmach przyspieszonych i wielu innych nowych sposobach zaciekawienia odbiorcy. Ponadto rozmawiano o darmowych bazach utworów muzycznych do wykorzystania oraz programach do montowania materiałów.

W drugiej części spotkania odbyły się ćwiczenia warsztatowe. Zadaniem uczniów było wybranie trzech wydarzeń, które chcieliby opublikować na stronie gazety, następnie podanie formy ich zaprezentowania z wykorzystaniem nowoczesnych metod. Nagrywanie naszych pomysłów odbędzie się podczas następnego spotkania.

Warsztaty przebiegły w twórczej atmosferze i wiele wniosły do pracy Redakcji.

Dziękujemy!

Szkolne Koło Dziennikarskie