06 lutego 2019 14:38 | Aktualności

Klasa 7b w Centrum Symulacji Medycznej ŚUM w Zabrzu

W środę 6.02 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowych zajeciach, które odbywały sie w Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu. Jest to jedno z najnowocześniejszych miejsc w Polsce, w którym przyszli studenci medycyny uczą się swojego zawodu.

Nasi uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Centrum od karetki pogotowia, którą mogli poznać od środka. Następnie udali się do sali stomatologicznej gdzie na unitach stomatologicznych i fantomach mogli wykonać czynności dentystyczne np. wyrywanie zębów. Kolejnym punktem zwiedzania była sala operacyjna i sala intensywnej terapi. Na sali operacyjnej uczniowie przeprowadzili symulację przygotowania do operacji na fantomie.

Pobyt w Centrum był niezwykły! Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego i interesującego przebiegu zwiedzania, a w szczególności dziękujemy pani D. Pietraszewskiej za zorganizowanie w/w wycieczki.

Klasa 7b w Centrum Symulacji Medycznej ŚUM w Zabrzu