23 marca 2019 06:59 | Aktualności

AKCJA "GÓRA GROSZA" W NASZEJ SZKOLE

“Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie”.

Nasza szkoła dołączając do tegorocznej edycji akcji "Góra Grosza" zebrała - UWAGA: 1 940, 24 zł! Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie w obydwu budynkach, od listopada do stycznia składali pieczołowicie "drobniaki". Pieniądze te, następnie odpowiednio posegregowano, przeliczono oraz spakowano i oddano w Urzędzie Pocztowym w Radzionkowie. Łącznie przekazano 20 paczek, z czego każda o wadze ok. 10 kg.

Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Cel szlachetny, a cała akcja ucząca szacunku do każdego pieniądza, a przede wszystkim uświadamiająca nam, że oddając choćby jeden grosz, można wspólnie realizować duże przedsięwzięcie na rzecz innych. Nasi uczniowie zdali ten "egzamin" wzorowo!

Marta Kuźbińska i Mirosława Wojtas

AKCJA "GÓRA GROSZA" W NASZEJ SZKOLE