25 marca 2019 13:29 | Aktualności

Pokój doświadczeń 5a

W piątek, 22 marca, sala nr 19 przy ul. Krzywej zamieniła się w pokój doświadczeń. Wszystko to za sprawą uczniów klasy Va, którzy na rozpoczęcie wiosny postanowili zabawić się w naukowców.

Pojawiły się więc stanowiska doświadczalne z uwięzionym płomieniem, morskim jajem, cieczą nienewtonowską, tańczącymi bąbelkami rodem z kuchni molekularnej, rurograjkiem , pychotą i innymi niezwykłymi zjawiskami.

Żądni wiedzy uczniowie z zapałem wykonywali doświadczenia, eksperymentowali, sprawdzali właściwości cieczy, ciał stałych, smakowali tajemnicze produkty.

Ogromny zapał i zaangażowanie dowodzą, że nauka nie musi być nudna. Wystarczy kilka prostych składników, by odkryć fascynujące zjawiska, a przy tym świetnie się bawić.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie niezbędnych pomocy do przeprowadzenia doświadczeń.