28 marca 2019 17:42 | Aktualności

Projekt EKOlogicznie

Odwiedziliśmy pobliskie przedszkola i szkoły, w których zobaczyliśmy się z ponad 700 dziećmi i młodzieżą. Placówki, w których przeprowadzone były zajęcia, znajdują się w Bytomiu oraz Radzionkowie. Każdy uczestnik naszego projektu otrzymał od nas gadżety, które pozyskaliśmy dzięki naszym sponsorom.  Podczas warsztatów rozmawialiśmy z dzieciakami o prawidłowej segregacji śmieci, o tym jak dbać o ziemię i chronić nasze środowisko. Dzieci wykonywały wiele rysunków, które przedstawiały sposoby dbania o Ziemię. W SP1 spotkaliśmy się z klasami pierwszymi, ósmymi, siódmym i trzecimi klasami gimnazjum. Z młodzieżą rozmawialiśmy o realnych problemach naszego środowiska, bazując na zdjęciach i prezentacji. Starsi odbiorcy brali tez udział w quizie, który pozwolił sprawdzić ich wiedzę dot. Środowiska.

Zespół Ekologicznych czyli  Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego
im. Jana Smolenia w Bytomiu
-  Marek Juraś, Agnieszka Gołuchowska,
Jakub Kawalec, Monika Szczygieł i Paulina Pilarska.