05 kwietnia 2019 21:44 | Aktualności

Zajęcia prowadzone przez policjantów w naszej szkole

Czy każdy może zostać policjantem? Jak wygląda codzienna praca stróżów prawa? To przykłady pytań, które zadawali uczniowie klas I-IV, dla których  w dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego- zajęcia mające na celu zapoznanie się z pracą policjanta.  Zajęcia prowadzone przez policjantów z radzionkowskiego komisariatu; sierż.szt. Grzegorza Szeligę oraz asp. szt. Artura Miernika. Policjanci opowiedzieli o pracy policjanta, a także pokazali czego w swojej pracy używają, by zapewnić bezpieczeństwo obywatelom. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, m.in. czy praca policjanta jest trudna oraz prosili, by opowiedzieć o różnych ‘’policyjnych’’ sytuacjach z dnia codziennego. Serdeczne podziękowania za spotkanie, które było wartościowe dla naszych uczniów. Rozmowa z policjantami i przymierzenie elementów umundurowania to z pewnością coś co zapamiętają na długi czas.