02 czerwca 2019 14:32 | Aktualności

Twoje prawa- ważna sprawa. Odznaki Szeryfa Praw Dziecka przyznane!

W 2019 roku obchodzimy 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka- najważniejszego na świecie dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

Nasza szkoła aktywnie włącza się do działań Klubu Szkół Unicef. Przeprowadziliśmy szereg lekcji związanych z tematyką praw dzieci. Uczniowie w ramach zajęć wykonywali plakaty, pracowali z tekstem Konwencji o Prawach Dziecka. A wszystko po to, by te prawa dokładnie poznać i zrozumieć.

Klub Szkół UNICEF podejmuje kolejne wyzwanie- poszukiwanie wśród dorosłych osób wykazujących się szczególną troską o dobro dzieci.

W naszej szkole przeprowadziliśmy głosowanie – uczniowie nominowali najbardziej zaangażowanych dorosłych do odznaczenia Szeryfa Praw Dziecka.

Wytypowane zostały trzy osoby:

sierż. sztabowy Grzegorz Szeliga – policjant, który od wielu lat współpracuje z naszą placówką, chroni i pomaga najmłodszym, w szczególny sposób jest zaangażowany w pomoc potrzebującym.

Pani Grażyna Domańska – wieloletni pedagog szkolny – zawsze niosąca pomoc, troskliwa i uważna, darzona przez dzieci ogromnym zaufaniem.

Pan Krzysztof Nocoń- nauczyciel języka polskiego – uwielbiany przez młodzież za wspaniałą postawę wychowawcy , zaangażowany w swą pracę, ciągle podejmujący nowe wyzwania ,w wyjątkowy sposób dbający o przestrzeganie praw dziecka.

Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się w obydwu budynkach szkoły 24.05 i 29.05.2019 r.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w propagowanie praw dziecka na terenie naszej placówki, zwłaszcza wychowawcom klas, nauczycielom wspomagającym i dyrekcji szkoły

Społeczność uczniowska