04 września 2019 18:12 | Aktualności

ROK SZKOLNY 2019/2020 ROZPOCZĘTY!

W poniedziałek, 2 września 2019 roku w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z rozpoczęciem  roku  szkolnego  2019/2020.  Uczniowie,  rodzice,  nauczyciele  i  goście  wzięli udział  we  mszy  świętej  odprawionej przez księdza katechetę Mateusza Kozielskiego   w   kościele  pod  wezwaniem  świętego  Wojciecha  w  Radzionkowie   oraz  uroczystych  akademiach  przygotowanych oddzielnie dla uczniów klas młodszych i starszych przez nauczycieli mgr Joannę Manię, mgr Aleksandrę Pachulską, mgr Danutę Mikinę oraz mgr Izabelę Leńdźwę. Występujący młodzi aktorzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny i muzyczny. Przygotowania do występów odbywały się już w sierpniu, mimo trwających jeszcze wakacji uczniowie chętnie w nich uczestniczyli. Oprawą plastyczną akademii zajęła się mgr Adela Truchlewska.

Społeczność szkolna przywitała także bardzo serdecznie uczniów klas pierwszych. Inaugurację roku szkolnego oraz pasowanie na ucznia dla pierwszoklasistów  przygotowała  mgr  Ilona  Łysik i mgr Anna Pawnuk współpracując z wychowawcami klas pierwszych, a uroczystego pasowania dokonał dyrektor szkoły mgr Marek Napieraj.

Podczas uroczystości związanych z rozpoczęciem roku szkolnego odbyły się również w naszej szkole obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie razem z Seniorami Panią Rozalią Liber, Panem Mariuszem Gasiem i Panem Wojciechem Bonczkiem uczestniczyli  w  obchodach  tego  wydarzenia.  Udział  Seniorów w inauguracji nowego roku szkolnego pozwolił tym, którym wojna przerwała przed laty naukę we wrześniu 1939 roku na jej symboliczne dokończenie.

Uczniowie bardzo serdecznie podziękowali przybyłym na uroczystości Seniorom.

Kulminacyjnym punktem akademii było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystości odbyły się z udziałem sztandaru szkoły. Pocztem sztandarowym opiekowała się mgr Joanna Leciej.

Dyrektor szkoły przemawiając do uczniów, rodziców i nauczycieli powiedział: „chciałbym, aby priorytetowym zadaniem naszej szkoły były jak najwyższe wyniki w nauce naszych uczniów, sukcesy naszych podopiecznych w konkursach oraz rozwijane zainteresowania i zdolności naszych wychowanków.”

W tym  dniu  odbyły się  pierwsze  w  nowym  roku szkolnym spotkania uczniów z wychowawcami, podczas których omówiono ważne sprawy związane z organizacją roku szkolnego 2019/2020.

Początek roku szkolnego klasy 5 -8