24 września 2019 18:09 | Aktualności

VIII Młodzieżowy Wyścig Rowerowy i Rowerowy Rajd Rodzinny

42 zawodników wystartowało w VIII Młodzieżowym Wyścigu Rowerowym na ternie Ogrodu    Botanicznego    w   Radzionkowie   zorganizowanym   przez   MOSiR   i   MOW    w Radzionkowie. Zawodnicy podzieleni na kategorie wiekowe mieli do przejechania różne dystanse, od 1000 do 4000 m. Najlepszymi w swoich kategoriach byli, między innymi, nasi uczniowie: do lat 14: Paweł Lipiński  - I miejsce, Marceli Raś - III miejsce a w kategorii  do  lat 16: I miejsce zajął Dominik Posmyk a III miejsce Michał Nowak.

Po raz pierwszy we współpracy z MOSiRem Radzionków, Piekary Śląskie oraz Gminą Świerklaniec udało się zorganizować Rowerowy Rajd Rodzinny. W niedzielne popołudnie w bramie startowej na Księżej Górze w Radzionkowie pojawiło się ok. 120 miłośników dwóch kółek. Uczestnicy mieli do pokonania 15 km z Radzionkowa przez Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich do Parku w Świerklańcu. Czynny udział w tym rajdzie wzięło wielu naszych uczniów wraz z rodzicami.