09 października 2019 19:44 | Aktualności

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję edukacyjną, celem której jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja ta ma na celu zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” – sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami było uczniowie klasy czwartej. Tworzyli oni specjalne Patrole Egzaminacyjne i przepytywali na ulicach miasta, przed centrum handlowym swoich starszych kolegów i dorosłych. Nad poprawnością przeprowadzonych egzaminów czuwała nauczycielka matematyki p. D. Mikina.

Taka zamiana ról była bardziej stresująca dla…dorosłych. Dzieci natomiast były zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora Była to fajna nauka poprzez zabawę.

Uczniowie klas piątych i szóstych sprawdzali swoją wiedzę ze znajomości tabliczki mnożenia biorąc udział w konkursie o tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymali:

- Milena Szeliga

- Julia Strzelczyk