21 listopada 2019 20:38 | Aktualności

GALA KONKURSU GWARY ŚLĄSKIEJ „PRZIDOM DO NOS PO NIYSZPORACH”

16 listopada w C. K. „Karolinka” odbyła się już po raz ósmy gala konkursu gwary śląskiej „Przidom do nos po niyszporach”. Konkursowi od początku niezmiennie przewodniczy pani Maria Osadnik, a w jury zasiada m.in. pan Marek Szołtysek.

Z przyjemnością informujemy, że i tym razem wśród nagrodzonych są uczniowie naszej szkoły. Bracia Franek (kl. 5 „c”) i Aleks Dwucet (kl. 3 „a”) mówili wiersz „KackaDziwocka” napisany przez p. Agatę Pniok i zdobyli II miejsce. Roksana Żydek (kl. 7 „b”) mówiła tekst „To już koniec” napisany przez p. Marię Kielar- Czaplę i otrzymała wyróżnienie. Natomiast uczniowie klasy 2 „a” w składzie: Julia Slotosz, Maja Jedut, Emilia Kowalska, Paweł Kowalski, Szymon Sorychta, Artur Małota, Kuba Gierczyński, którzy przygotowali przedstawienie „Cerwony Kapturek” autorstwa p. Kazimierza Slotosza zdobyli nagrodę specjalną. Występ Franka i Aleksa oraz uczniów klasy 2 „a” spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności.

Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, a w tym przypadku jesteśmy dumni, że przyczyniamy się do zachowania śląskiej godki.