Aktualności

05 czerwca 2020 18:32 | Aktualności

Kapsuła czasu

Dyrekcja Szkoły informuje, że odpowiadając na zaproszenie Urzędu Miasta Radzionów włączenia się do akcji zbierania zdjęć i pamiątek do tzw. Kapsuły Czasu w płycie Rynku,  przesłaliśmy zdjęcie społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza wraz z oddziałami gimnazjalnymi Gimnazjum Ojca Ludwika Wrodarczyka. Zdjęcie, którego autorką była pani Urszula Kałuska, było zrobione w czerwcu 2019r. i przedstawia społeczność szkolną z roku szkolnego 2018/2019.  

Robienie zdjęcia społeczności szkolnej było tradycją zarówno Szkoły Podstawowej nr 1, jak i Gimnazjum Ojca Ludwika Wrodarczyka.

Kapsuła czasu to nawiązanie do dawnego zwyczaju, opowiadania w ciekawy sposób przyszłym pokoleniom o czasach, w którym przyszło nam żyć i współtworzyć nasze miasto.

 Jak podają informacje na stronie Urzędu Miasta Radzionków, wewnątrz kapsuły znajdą się więc, oprócz aktu erekcyjnego, zdjęcia współczesnego Radzionkowa, garść statystycznych informacji, kilka wydawnictw poświęconych naszemu miastu, wydane niegdyś monety o nominale 4 i 5 cidrów, itp.

Otwarcie kapsuły planowane jest za 50 lat, czyli w roku 2070. 

Przesłane prace i zdjęcia zostaną utrwalone w sposób cyfrowy i nagrane na współczesnych nośnikach.

 

Link UM Radzionków: https://www.radzionkow.pl/2-aktualnosci/2413-konkurs-kapsula-czasu

Przeczytano: 81 razy. Wydrukuj|Do góry