23 września 2020 08:32 | Aktualności

Bractwo Kurkowe w naszej szkole (klasy 5 - 8)

„Jedzie, jedzie rycerz z dali,
Młody rycerz w lśniącej stali,
A po hełmie laur mu pnie się,
Dank i chwałę z pola niesie.

Jedzie, pyta: co się dzieje?
W domu nie był czas niemały.
»Rozpoczęły się turnieje,
Męże idą szukać chwały...”

Kim był rycerz, a kim giermek? Jakiej broni używał średniowieczny rycerz, aby życia nie stracić? Jakie były elementy jego stroju?
Odpowiedzi na powyższe pytania, uczniowie klas 5-8, uzyskali uczestnicząc w żywej lekcji historii, dnia 22.09.2020 roku, w szkole przy ulicy Krzywej 18. Podczas wspaniałego pokazu Bractwa Kurkowego, uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o informacje na temat życia średniowiecznego pazia, giermka i rycerza.  Ciekawa lekcja wzbogacona była o repliki średniowiecznych przedmiotów m.in. łuk, topór, tarcze, zbroje, włócznię, kopę, lancę, kolczugę i wiele innych. Zakończeniem pokazu była inscenizacja średniowiecznego  pojedynku, który wzbudził ogromne emocje wśród uczestników.
Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyli w tej wyjątkowej lekcji.