23 września 2020 19:32 | Aktualności

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Od kilku dni w naszej szkole można zobaczyć plakaty, ulotki czy mini wiece wyborcze. To kandydaci do Rady Samorządu Uczniowskiego prezentowali swoje pomysły licząc na spore poparcie koleżanek i kolegów. Wśród propozycji były między innymi: dzień czekolady, dzień doręczycieli przesyłek, słodkie przerwy, dni bez zadań domowych, dyskoteki, szczęśliwe urodziny, przerwy muzyczne, pomoc wolontaryjna i wiele innych.

We wtorek odbyła się prezentacja pretendentów do RSU. Kandydaci przedstawili swoje propozycje działań na nowy rok szkolny. Programy wyborcze jak i sposoby ich przedstawienia były godne pochwały. Gratulujemy wszystkim aspirantom. Mamy nadzieję, że wasze pomysły uda się zrealizować.

Następnego dnia, po prezentacji kandydatów, w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.  Zgodnie ze szkolnym regulaminem w głosowaniu brali udział uczniowie klas V-VIII. Komisja wyborcza w skład której weszli uczniowie klasy 8 – Natalia, Patrycja oraz Jakub – skrupulatnie przeliczyła głosy i wyłoniła skład rady.

O wynikach wyborów poinformujemy jutro i przedstawimy nowo wybraną Radę Samorządu Uczniowskiego.