04 października 2020 18:31 | Aktualności

15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki

Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa,pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

Uczniowie klasy 3b pod opieką wychowawców, mgr Ilony Łysik i 1c  z mgr Grażyny Sowiźrał  świętowali  Dzień Kropki na wiele sposobów. Na lekcjach matematyki rozwiązywali zadania z rachunku pamięciowego i kolejności działań z kropką w tle.  W ramach zajęć plastycznych  wykonali „kropki talentów”, które zdobią jedną ze ścian i okno na korytarzu naszej szkoły. Święto kreatywności i odkrywania talentów zakończyło  się  sesją  w kropkowych przebraniach.