23 października 2020 19:27 | Aktualności

Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. W szkole zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie klas III i IV , którzy bezbłędnie wypełnili arkusz pytań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Egzaminatorzy sprawdzali też „tabliczkową wiedzę” wśród nauczycieli i innych pracowników szkoły.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Warto zatem, by to matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
W dniu tym, poprzez wspólną zabawę, połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Do akcji włączyło się bowiem kilka tysięcy szkół z różnych krajów świata. Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy więc propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Trzeba pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy egzaminatorom i ich asystentom oraz wszystkim uczestnikom.
To była dobra, pożyteczna zabawa!
Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były panie Ilona Łysik oraz  Joanna Leciej.