16 grudnia 2020 10:33 | Aktualności

Digital Youth Forum 2020 online - 11 grudnia

„Cudnie otworzyliście nam okna na świat, głowy na pomysły, serca na ludzi!”

Taki komentarz można znaleźć na FB po ogólnopolskim wydarzeniu-

Digital Young Forum,

które zgromadziło 20000 uczestników. Wśród nich była klasa 7a naszej szkoły.

Jest to coroczna impreza dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i 1-3 szkół ponadpodstawowych, poświęcona edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii informacyjnych.

W programie wydarzenia transmitowano wystąpienia znanych postaci związanych z działalnością w internecie, a w przerwach uczniowie łączyli się z wychowawcą na platformie Classroom i omawiali poruszane na forum tematy.

W bieżącym roku próbowano między innymi odpowiedzieć na pytania:

- Jak opowiadać dobre historie w internecie? Na to pytanie odpowiadał Maciek Budzich-autor bloga o mediach, marketingu i reklamie- mediafun.pl

- Jak okiełznać ocean informacji?-zastanawiał się Jan Modrzyński- student I roku inżynierii lotniczej  na Swansaa University, aktywny debatant oraz miłośnik przemówień publicznych.

- Gdzie nastolatki mogą szukać wsparcia w kryzysie? – wskazywały założycielki strony nastoletniazyl.org

- Jak zaakceptować drugiego człowieka takim, jaki jest- proponował Przemysław Staroń- psycholog, nauczyciel, trener, wykładowca, autor książki „Szkoła bohaterek i bohaterów”.

Całość prowadziła Justyna Suchecka- reporterka, która za swój cykl artykułów o nauce zdalnej otrzymała prestiżową nagrodę Grand Press , a także jest autorką popularnej książki „Young Power.30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”.

Na zakończenie wystąpiła Anika Dąbrowska- zwyciężczyni drugiej edycji The Voice Kids.

To wspaniałe wydarzenie było nie tylko okazją do spotkania z ciekawymi ludźmi, ale także wspaniałą przygodą i przeżyciem dla nastolatków.

Polecamy wszystkim udział w takich imprezach!

Uczniowie klasy 7a